ASPOS
ASPOS
Zprávy
 
Diskuse - výpis příspěvků
Diskuse k článku 'Musí školní jídelna žádat strávníky o souhlas se zpracováním osobních údajů?'

Nařízení GDPR
25.8.2017' 09:01
od: Iva Klemešová
id: 1158
... tedy, musí nebo nemusí ŠJ mít v přihlášce souhlas? V Časopise "Speciál pro školní jídelny" č.4/2017" ... provozovatelé ŠJ, budou muset zajistit, aby přihlášky strávníků obsahovaly souhlasy se zpracováním osobních údajů ...". Pokud ano, tak jak zní doporučený text, aby splňoval GDPR?

ODPOVĚDĚT >>>
        Re: Nařízení GDPR
25.8.2017' 14:25
od: Vladimír Bureš
id: 1159
Nemusí. Tedy běžná školní jídelna, která od strávníků požaduje pouze ty údaje, které potřebuje ke splnění stravovací služby, žádat o souhlas nemusí. Ve zmiňovaném článku je uveden opačný názor. Proto v tomto článku je názor podepřen odkazy na konkrétní citace zákona a nařízení EU. Shodné stanovisko s naším jsme získali i od MŠMT. A protože nemusí, tak tým expertů žádný další text do přihlášky nedoporučuje.

ODPOVĚDĚT >>>
ÚOOU se zpožděním reagoval
23.10.2017' 15:36
od: Vladimír Bureš
id: 1160
ÚOOU se zpožděním reagoval na náš dotaz k přihláškám ke stravování a potvrzuje, že na nich nemusí být souhlas strávníků:

"Revoluční změnou, které GDPR přináší je především sjednocení zákonných norem ochrany osobních údajů v zemích EU. Základní principy a zásady ochrany osobních údajů se s datem účinnosti GDPR nezmění a těm školním jídelnám, které provádí zpracování osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, by neměl přechod na pravidla nového právního předpisu činit větších obtíží.
Evidenci strávníků vedou školní jídelny na základě smluvního vztahu se zájemci o stravování /osobní údaje získané od strávníků nebo jejich zákonných zástupců/, případně na základě právní povinnosti /viz Vámi uváděný § 28 školského zákona/. Podle současné právní úpravy se tak děje zásadně bez souhlasu strávníků se zpracováním osobních údajů /viz § 5 odst. 2 písm. a) a písm. b) zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů/, a nejinak tomu bude v režimu GDPR /viz článek 6 odst. 1 písm. b) a písm. c) GDRP/."


ODPOVĚDĚT >>>
Děkujeme
16.11.2017' 06:57
od: Čtvrtek
id: 1161
Za vedoucí šj - děkujeme

ODPOVĚDĚT >>>


Dnes
pondělí 20.listopadu 2017
svátek slaví Nikola,
zítra Albert

Nejste přihlášen(a).
Přihlášení / Registrace
hledání:
 


Oficiální internetové stránky Asociace společného stravování
Copyright © 1996-2017 Asociace společného stravování, všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu těchto stránek jsou povoleny jen se souhlasem a dodržováním podmínek použití.